Sectorkamer Zorg, welzijn en sport

begeleider gehandicaptenzorg

Onderwijs en bedrijfsleven maken voor de sectoren zorg, welzijn en sport afspraken over de thema's kwalificeren en examineren, beroepspraktijkvorming en doelmatigheid. Marktsegmenten vormen de onderstructuur van de sectorkamer.

Vertegenwoordigers

De sectorkamer heeft twaalf zetels met vertegenwoordigers uit het bedrijfsleven en onderwijs.

Leden namens bedrijfsleven (werkgevers en werknemers)

  • Monique Kempff, vicevoorzitter (VCP))
  • Erik Lenselink (NOC*NSF)
  • Frank Bluiminck (VGN) 
  • Marga Meere (CNV Zorg Welzijn)
  • Elise Merlijn (FNV Zorg en Welzijn)
  • vacature

Leden namens onderwijs (bekostigd en particulier)

  • Paul van Maanen, voorzitter (ROC Midden Nederland)
  • Ellen van Eekelen (NIPA)
  • Anky Romeijnders (Albeda College)
  • Lex Evers (Capabel)
  • Gusta van der Zanden (Deltion College)
  • Ineke van der Linden (ROC TOP)

Marktsegmenten

Marktsegmenten vormen de onderstructuur van de sectorkamer. Ieder marktsegment bestaat uit vertegenwoordigers van onderwijs en bedrijfsleven.

Leden Zorg en welzijn

Namens onderwijs:

  • Michael de Kort, voorzitter (Aventus)
  • Sharon Voorn (NCOI Opleidingsgroep)
  • Josje Verhoeven (ROC Rivor)
  • Joke de Jonge (ROC Noorderpoort)
  • Aly Dassen (Albeda College)
  • Arend-Jan van Binsbergen (ROC Midden Nederland)
  • Ronald Verbers (Variva Opleidingen)
  • Harrie Bemelmans (Nova)
  • Alet Fransen (Drenthe College)
  • Mark Meijering (Rijn IJssel)
  • Andrea van der Schoot (Albeda College)
  • Wytske Sanders (Kellebeek College)
  • Astrid Schat (MBO Utrecht)

Namens bedrijfsleven:

  • Margriet Snellen, vicevoorzitter (ActiZ)
  • Berry Tijsse Klasen (CNV)
  • Dieke Feliksdal (NU '91)
  • Edwin Luttik (Sociaal Werk Nederland)
  • Devie Rusch (VGN)
  • Carla Schipperheijn (Kinderopvang)
  • Ylva van den Hengel (Jeugdzorg Nederland) / Ilona Weggeman (Jeugdzorg Nederland)
  • Gerdien Hoogmoed (Diakonessenhuis, namens NVZ)
  • Christelien de Goede (FNV Bondgenoten)
  • vacature

Leden Sport en bewegen

Namens onderwijs:

  • Marcel van den Broek, voorzitter (ROC Mondriaan)
  • Linda Nagelhout (NOCI)
  • Jolanda Westrum (ROC van Amsterdam)
  • Mike Roozeboom (Drenthe College)

Namens bedrijfsleven:

  • Matthew Eelman, vicevoorzitter (FNV Sport & Bewegen)
  • Jan Minkhorst (NOC*NSF)
  • Ronald Wouters (Fitvak)
  • Duco Hoep (KIKK)
  • Fons de Kok (Sportservice Noord-Brabant)
  • Cecile Hampsink (Kinderopvang de Cirkel)
  • Helma Nederlof-Kruiswijk (Pieter van Foreest)

Leden Uiterlijke verzorging

Namens onderwijs:

  • Monique Bosch (Gelders opleidingsinstituut)
  • Pyt Dykhuis (ROC Friese Poort)
  • Mirjam Riethof (ROC van Amsterdam) (voorzitter)
  • Nathalia van der Ark (Esthetica)

Namens bedrijfsleven:

  • Marga Patijn (FNV Mooi)
  • Loes Lemmens (ProVoet) (vice-voorzitter)
  • Herman van Venetië (ANBOS)

Leden Assisterende gezondheidszorg

Namens onderwijs:

  • Ellen van Eekelen (NIPA)
  • Jeannie Bertens, voorzitter (Koning Willem I College)                     
  • Hanna Sanches-van Gorsel (Da Vinci College)                                       
  • Lida Pampiermole (ROC Friese Poort)

Namens bedrijfsleven:

  • Pauline Hoogerwerf, vicevoorzitter (SBA)               
  • Hans van Zijp (KNMT)              
  • Sietsche van Gunst (NVDA)
  • Elsbeth Zeijlemaker (SSFH, namens LHV en Ineen)                                                  

Overzicht kwalificatiedossiers

Een kwalificatiedossier bevat de kwalificatie-eisen voor één of meer mbo-opleidingen.

Ga naar alle vastgestelde kwalificatiedossiers