Sectorkamer Zorg, welzijn en sport

begeleider gehandicaptenzorg

Onderwijs en bedrijfsleven maken voor de sectoren zorg, welzijn en sport afspraken over de thema's kwalificeren en examineren, beroepspraktijkvorming en doelmatigheid. Marktsegmenten vormen de onderstructuur van de sectorkamer.

Vertegenwoordigers

De sectorkamer heeft twaalf zetels met vertegenwoordigers uit het bedrijfsleven en onderwijs.

Leden namens onderwijs (bekostigd en particulier)

  • Paul van Maanen, voorzitter (ROC Midden Nederland)
  • Anky Romeijnders (Albeda College)
  • Hanny Vroom (ROC van Amsterdam)
  • Carlo Segers (Friesland College)
  • Mayke Ruven (ROC van Twente)
  • Elma Schot (Capabel)

Leden namens bedrijfsleven (werkgevers en werknemers)

  • Erik Lenselink (NOC*NSF)
  • Frank Bluiminck (VGN) 
  • Marga Meere (CNV Zorg Welzijn)
  • Elise Merlijn (FNV Zorg en Welzijn)
  • Tjitte Alkema (NVZ)
  • Stella Salden (Nu '91)

Marktsegmenten

Marktsegmenten vormen de onderstructuur van de sectorkamer. Ieder marktsegment bestaat uit vertegenwoordigers van onderwijs en bedrijfsleven.

Leden Zorg en welzijn

Namens onderwijs:

  • Harrie Bemelmans, voorzitter (ROC Nova College)
  • Josje Verhoeven (ROC Rivor)
  • Joke de Jonge (ROC Noorderpoort)
  • Aly Dassen (Albeda College)
  • Arend-Jan van Binsbergen (ROC Midden Nederland)
  • Ronald Verbers (Variva Opleidingen)
  • Mark Meijering (Rijn IJssel)
  • Wytske Sanders (Kellebeek College)
  • Astrid Schat (MBO Utrecht)
  • Linda Nagelhout (NCOI)
  • Jacqueline Karsten (ROC van Amsterdam)
  • Gezina van der Kolk-Dekker (MBO Amersfoort)
  • Gerard Vinke (ROC Landstede)

Namens bedrijfsleven:

  • Margriet Snellen, vicevoorzitter (ActiZ)
  • Edwin Luttik, vicevooriztter (Sociaal Werk Nederland)
  • Berry Tijsse Klasen (CNV)
  • Dieke Feliksdal (NU '91)
  • Carla Schipperheijn (Kinderopvang)
  • Ylva van den Hengel (Jeugdzorg Nederland) / Ilona Weggeman (Jeugdzorg Nederland)
  • Gerdien Hoogmoed (Diakonessenhuis, namens NVZ)
  • Christelien de Goede (FNV Bondgenoten)
  • Rob van Zwieten (Bo Geboortezorg)
  • Minie Eising (VGN)

Leden Sport en bewegen

Namens onderwijs:

  • Marcel van den Broek, voorzitter (ROC Mondriaan)
  • Carolien van de Hoef (ROC Midden Nederland)
  • Bert Hamhuis (Landstede)
  • Floor Gunst (NCOI)

Namens bedrijfsleven:

  • Jan Minkhorst (NOC*NSF)
  • Ronald Wouters (Fitvak)
  • Fons de Kok (Sportservice Noord-Brabant)
  • Helma Nederlof-Kruiswijk (Pieter van Foreest)

Leden Uiterlijke verzorging

Namens onderwijs:

  • Mirjam Riethof, voorzitter (ROC van Amsterdam)
  • Monique Bosch (Gelders opleidingsinstituut)
  • Ronald van Schalkwijk (ROC Midden Nederland)
  • Floris Kieboom (Internationaal Opleidingsinstituut Thomas)

Namens bedrijfsleven:

  • Marga Patijn (FNV Mooi)
  • Herman van Venetië (ANBOS)
  • Janny Lindeboom (Provoet)

Leden Assisterende gezondheidszorg

Namens onderwijs:

  • Jeannie Bertens, voorzitter (Koning Willem I College)                
  • Klaasje Smit (Deltion College)                                  
  • Lida Pampiermole (ROC Friese Poort)
  • Petra van Bussel (NIPA Eindhoven)

Namens bedrijfsleven:

  • Pauline Hoogerwerf, vicevoorzitter (SBA)               
  • Hans van Zijp (KNMT)              
  • Sietsche van Gunst (NVDA)
  • Elsbeth Zeijlemaker (SSFH, namens LHV en Ineen)                                                  

Overzicht kwalificatiedossiers

Een kwalificatiedossier bevat de kwalificatie-eisen voor één of meer mbo-opleidingen.

Ga naar alle vastgestelde kwalificatiedossiers