Sectorkamer Zakelijke dienstverlening en veiligheid

beveiliger

Onderwijs en bedrijfsleven maken voor de sector Zakelijke dienstverlening en veiligheid afspraken over de thema's kwalificeren en examineren, beroepspraktijkvorming en doelmatigheid. Marktsegmenten vormen de onderstructuur van de sectorkamer.

Vertegenwoordigers

De sectorkamer heeft twaalf zetels met vertegenwoordigers uit het bedrijfsleven en onderwijs.

Leden namens onderwijs (bekostigd en particulier)

  • Jos van Deursen, voorzitter (Aventus)
  • Peer van Summeren (De Leijgraaf)
  • Corné Broers (Instituut Broers)
  • Bob Nijssen (NTI)
  • Marie-Claire Gambon (ROC Mondriaan)
  • Michel Labij (ROC Midden Nederland)

Leden namens bedrijfsleven (werkgevers en werknemers)

  • Lieke Hoomans (Verbond van Verzekeraars)
  • Ryan Emmen (FNV Diensten)
  • Richard Gerrits (Politievakorganisatie ACP)
  • Mickey Spier (Securitas Beveiliging)
  • vacature

Marktsegmenten

Marktsegmenten vormen de onderstructuur van de sectorkamer. Ieder marktsegment bestaat uit vertegenwoordigers van onderwijs en bedrijfsleven.

Leden Juridisch

Namens onderwijs:

  • Han Zomer (ROC Twente)
  • Henk Schotpoort (ROC Midden Nederland)
  • Ineke Kuijlenburg (MBO Utrecht)
  • Marcel Straten (ROC Aventus)
  • Marcel van Dijk (Friesland College)

Namens bedrijfsleven:

  • Wijnand Prins (ANIBUS)
  • Saskia de Droog (Sanoma Media Netherlands B.V.)
  • Sam van Loon (Rechtbank Midden Nederland)

Leden Orde en veiligheid

Namens onderwijs:

  • Ruud van Diemen (ROC Midden Nederland)
  • Jos Rondeel (ROC van Amsterdam)
  • Francois Nicoll (OPB, NRTO)
  • Jean-Paul Jager (Politieacademie)
  • Evy Loos (SUMMA College)
  • Johan Dijkstra (ROC Friese Poort)
  • Arjan van Noort (Zadkine)
  • Danielle de Weijer (AVN Opleidingen B.V.)

Namens bedrijfsleven:

  • Ingrid Meuwissen (Port Security Center)
  • Tamara van Bunnik (Sociaal Fonds Particuliere Beveiliging)
  • Harkel Jan Huizenga (Gemeente Tilburg)
  • Marian Hafkenscheid (NS)
  • Ingeborg Wiegman (Ministerie van Defensie) 

Leden Financiële diensten

Namens onderwijs:

  • Pieter Sanders, voorzitter (Summa College)
  • Ruud Peters (ROC A12)
  • Cindy Wikkerman (NCOI Opleidingsgroep)
  • Nel-An Gaasbeek (ROC Friese Poort)
  • Leon Prijs (ROC Mondriaan)

Namens bedrijfsleven:

  • Anja Rombouts (Rabobank)
  • Mike Rosner (Kubus Lelystad Zuid)
  • Caty Hooijsma (Flexibility Utrecht Office & Finance)

Leden Office

Names onderwijs:

  • Jelle Marchand, voorzitter (ROC Mondriaan)
  • Jobke van den Berg (LOI)
  • Silvester Koehoorn (Drenthe College)
  • Kees Hagens (Rijn Ijssel)

Namens bedrijfsleven:

  • Marjolein Hins (OntwikkelRijk en StroomversnellingArbeidsmarkt)
  • Diana van der Hoek (NPBO)
  • Ella van Zaal (NVD)
  • Marjolein van der Linden (Office Heroes)
  • Manon van Bree-Heesen (Gemeente Winterswijk)

Overzicht kwalificatiedossiers

Een kwalificatiedossier bevat de kwalificatie-eisen voor een of meer mbo-opleidingen. 

Ga naar alle vastgestelde kwalificatiedossiers

Trendrapportage

Met trendrapportages brengt SBB de trends en ontwikkelingen van sectoren en marktsegmenten in beeld.

Bekijk de trendrapportage Zakelijke dienstverlening en veiligheid