Sectorkamer Voedsel, groen en gastvrijheid

allround medewerker versindustrie

Onderwijs en bedrijfsleven maken voor de sector voedsel, groen en gastvrijheid afspraken over de thema's kwalificeren en examineren, beroepspraktijkvorming en doelmatigheid. Marktsegmenten vormen de onderstructuur van de sectorkamer.

Vertegenwoordigers

De sectorkamer heeft twaalf zetels met vertegenwoordigers uit het bedrijfsleven en onderwijs.

Leden namens onderwijs (bekostigd en particulier)

  • Ricardo Winter, voorzitter (ROC Leiden)
  • Annemarie Moons (Wellantcollege)
  • Jan van Alphen (SG Rooi Pannen)
  • Harry de Bruijn (ROC Mondriaan)
  • Michiel Oosterhoff (TIO)
  • Rob Neutelings (ROC West-Brabant)

Leden namens bedrijfsleven (werkgevers en werknemers)

  • Fabienne Bont, vicevoorzitter (Koninklijke Horeca Nederland)
  • Wim van Ginkel (Koninklijke Ginkel Groep)
  • Willem Kruithof (CNV Vakmensen)
  • Marcella Bense (FNV industrie en Groen)
  • Loes Baas (NBOV)
  • Dick Koerselman (FNV Horecabond)

Marktsegmenten

Marktsegmenten vormen de onderstructuur van de sectorkamer. Ieder marktsegment bestaat uit vertegenwoordigers van onderwijs en bedrijfsleven.

Leden Groen

Namens bedrijfsleven:

  • Jeroen Zijlmans, voorzitter (VHG)
  • Marco Maase (VBW)
  • Dick Klop (CUMELA Nederland)
  • Jules Sanders (LTO Nederland)
  • Henk van Houwelingen (DIbevo)

Namens onderwijs:

  • Rick van Dam, vicevoorzitter (Lentiz)
  • Anne Dijk (Aeres MBO)
  • Marcel Counotte  (Landstede)
  • Astrid Kramer (Terra)

Leden Voeding

Namens onderwijs:

  • Gerard Oud (Clusius)
  • Mark Dees (Aeres)
  • Petra Goverts (SVO)

Namens bedrijfsleven:

  • Arry Verhage, voorzitter (SOL)
  • Carla Zwierstra (Nationale Bakkerij Academie)
  • Esther van Duuren (Mbo Life Sciences)
  • vacature
 

Leden Gastvrijheid

Namens onderwijs:

  • Erik Koldewijn (ROC van Twente)
  • John Flierman (ROC van Amsterdam)
  • Juul Voorhamm-van Wettum (NCOI)
  • Steven van Ringelestijn (De Rooi Pannen)
  • José Wopereis (Graafschap College)

Namens bedrijfsleven:

  • Frank Radstake (ANVR)
  • Judith ten Broeke (CNV Vakmensen)
  • Bertie Redeker (FMN)
  • Frans heesen (Koninklijke Horeca Nederland)
  • Miranda Wiltenburg (Reiswerk)
  • John Spilllner (FNV Horeca)
  • Martin Merks (KIKK Recreatie)

Leden Winkelambacht

Namens onderwijs:

  • Marc Schoorel, voorzitter (ROC Leiden)
  • Rinus de Rijder (SVO)
  • Jeroen van der Reep (NRTO)
  • Siska Kingma (ROC Friese Poort)

Namens bedrijfsleven:

  • Lex janssens, vicevoorzitter (bakkerij Janssens)
  • Marga Patijn (FNV Mooi)
  • Bob van Kessel (KNS)

Overzicht kwalificatiedossiers

Een kwalificatiedossier bevat de kwalificatie-eisen voor één of meer mbo-opleidingen.

Ga naar alle vastgestelde kwalificatiedossiers