Sectorkamer Techniek en gebouwde omgeving

monteur datadistributie

Onderwijs en bedrijfsleven maken voor de sectoren techniek en gebouwde omgeving afspraken over de thema's kwalificeren en examineren, beroepspraktijkvorming en doelmatigheid. Marktsegmenten vormen de onderstructuur van de sectorkamer.

Vertegenwoordigers

De sectorkamer heeft twaalf zetels met vertegenwoordigers uit het bedrijfsleven en onderwijs.

Leden namens onderwijs (bekostigd en particulier)

  • Otto Jelsma, voorzitter (MBO Rijnland)
  • Frans Veringa (Hout & Meubileringscollege)
  • Jos Toebes (ROC van Twente)
  • Carl Govers (ROC Tilburg)
  • Jan van der Heijden (Dirksen)
  • S. Mul, toehoorder (MBO Raad)
  • Hans Wentinck (STC groep)

Leden namens bedrijfsleven (werkgevers en werknemers)

  • Marianne van Loenhout (Koninklijke Metaalunie)
  • Judith van Heeswijk (Techniek Nederland)
  • Sandra ter Maat (FNV Bouw) 
  • Gijs Lokhorst (CNV Vakmensen)
  • Ruud van den Bergh (FNV Metaal)
  • Marieke van der Post (Bouwend Nederland)

Marktsegmenten

Marktsegmenten vormen de onderstructuur van de sectorkamer. Ieder marktsegment bestaat uit vertegenwoordigers van onderwijs en bedrijfsleven.

Leden Metaal en metalektro

Namens onderwijs: 

  • Klaas Bakker (Deltion College)
  • Klaas Kort (ROC Friese Poort)
  • Jos Snijders (Regio College)
  • Marion Bodenstaff Snel (NCOI)
  • Bert Beldman (Roc van Twente)

Namens bedrijfsleven:

  • Anne Marie Heij (Metaalunie)
  • Marie Claire van Doremalen (Metaalunie)
  • Jacques de Groot (de Techniek Academy)
  • Gerrit Kunst (KLM)
  • Hanneke Ackerman (FME)
  • Gerwin Peppelman (OBM Oost)

Leden Technische installaties en systemen

Namens onderwijs:

  • Dick Theunisse (Hoornbeeck College)
  • Luuk Winkel (Aventus)
  • Gert Buisman (Alfa-college)
  • Sven Tump (NCOI)
  • Guido van Eijk (Summa College)

Namens bedrijfsleven:

  • Willem van der Veere (Techniek Nederland)
  • Leo van Maris (NVKL)
  • Kees Hagens (OTIB)
  • Brenda Witzier (NVKL)

Leden Infra

Namens onderwijs:

  • Hans Poppe (ROC van Twente)
  • Maaike Schaap (Soma College)
  • Filicia Mulder-Lubach (NCOI)
  • Karin Hof (Deltion College)
  • Frank Frehen (Techniek College Rotterdam)

Namens bedrijfsleven:

  • Wouter Jansen (Spa Groep)
  •  
  • Jan de Waal (FNV)    
  • Hans Crombeen (FNV)
  • René van der Steen (Vakvereniging Het Zwarte Corps)
  • Patrick van Wijngaarden (Versluys Groep)
  • Bernadette Maat-de Boer (Bouwend Nederland)
  • Ed Bergshoef (NVRD)

Leden Hout en meubel

Namens onderwijs:

  • John Stam (ROC van Twente)
  • Ron Rooijackers (Summa College)

Namens bedrijfsleven:

  • Frans de Boer (VVNH)
  • Henk Schutten (FNV)
  • Gene Luhulima (SSWT)
  • Petra Sijl (Expertisecentrum Meubel)
  • Eric van der Zande (NOA)
  • Joost Verbeek (ECM, tijdelijk lid)

Leden Gespecialiseerde aanneming

Namens onderwijs:

  • Wim Diender (Deltion College)
  • Rob Hazelhoff (ROC van Twente)
  • Joop van den Bosch (Roc Midden Nederland)

Namens bedrijfsleven:

  • Karel Jan Batenburg (Tectum)
  • Adri de Voest (LSVB)
  • Martin van der Veen (AFNL)
  • Ben Bleumer (FNV sector Bouwen en wonen)

Leden Afbouw en onderhoud

Namens onderwijs:

  • Fennand Bruggink (ROC van Twente)
  • Marcel van der Borden (Nimeto)
  • Wiel Hustin (KW1C)

Namens bedrijfsleven:

  • Aad Buller (Onderhoud NL)
  • Geert Jan Derks (Derks Schilders)
  • Erik van der Zande (NOA)
  • Jappie van Dijk (FNV)
  • Jos Boeren (LBV)
  • Lucia Kroon (NOA)

Leden Burgerlijke- en utiliteitsbouw

Namens onderwijs:

  • Loes Jansen (ROC Mondriaan)
  • Eddy Gruppen (ROC van Twente)
  • Annette Korink (NOVA College)

Namens bedrijfsleven:

  • Ad van der Wiel (Bouwend Nederland)
  • Marieke van der Post (Bouwend Nederland)
  • Bert Boeijink (Bloemendal Bouw B.V.)
  • Sabine de Vriend (FNV)

Leden Procesindustrie en laboratoria

Namens onderwijs:         

  • Hans Wentink (STC)
  • Gertjan Visse (ROC West-Brabant)
  • Johan Soer (ROC van Twente)
  • Niels Kort (Bepro/Vapro)
  • Marc Poel (Techniek College Zuid-Limburg)
  • Martin de Rooij (MboRijnland)

Namens bedrijfsleven:

  • Onno de Vreede (VNCI)
  • Leen van den Oever (Landelijke Adviescommissie Laboratoria/NiBi)
  • Marjolein Mutsaerts (Shell)
  • Eelko Bos (Sabic)
  • Pascal Koene (Fenelab)
  • Els Wester (NVML)
  • Meindert Lippits (Nutricia)

Overzicht kwalificatiedossiers

Een kwalificatiedossier bevat de kwalificatie-eisen voor één of meer mbo-opleidingen. 

Ga naar alle vastgestelde kwalificatiedossiers

Zie ook: