Sectorkamer Techniek en gebouwde omgeving

Onderwijs en bedrijfsleven maken voor de sectoren techniek en gebouwde omgeving afspraken over de thema's kwalificeren en examineren, beroepspraktijkvorming en doelmatigheid. Marktsegmenten vormen de onderstructuur van de sectorkamer.

Vertegenwoordigers

De sectorkamer heeft twaalf zetels met vertegenwoordigers uit het bedrijfsleven en onderwijs.

Leden namens bedrijfsleven (werkgevers en werknemers)

  • Peter Postma (Bouwend Nederland), voorzitter
  • Anne Marie Heij (Koninklijke Metaalunie)
  • Judith van Heeswijk (Uneto-VNI)
  • Sandra ter Maat (FNV Bouw) 
  • Gijs Lokhorst (CNV Vakmensen)
  • Ruud van den Bergh (FNV Metaal)

Leden namens onderwijs (bekostigd en particulier)

  • Otto Jelsma (MBO Rijnland), vicevoorzitter
  • Wim van Amersfoort (Regiocollege)
  • Frans Veringa (Hout & Meubileringscollege)
  • John van der Vegt (ROC van Twente)
  • Carl Govers (ROC Tilburg)
  • Jan van der Heijden (Dirksen)

Marktsegmenten

Marktsegmenten vormen de onderstructuur van de sectorkamer. Ieder marktsegment bestaat uit vertegenwoordigers van onderwijs en bedrijfsleven.

Leden Metaal en metalektro

Namens onderwijs: 

  • Peer van Arendonk (ROC Midden Nederland)
  • Cees van Gerwen (ROC Tilburg)
  • Gerard Meyer (ROC Mondriaan)  
  • Klaas Bakker (Deltion)  
  • Herman Tijhuis (ROC Twente)
  • Klaas Kort (ROC Friese Poort)
  • Jos Snijders (Regio College)\
  • Marion Bodenstaff Snel (NCOI)
  • Jean Paul Verhofstad (Summa College)

Namens bedrijfsleven:

  • Anne Marie Heij (Metaalunie)
  • Marie Claire van Doremalen (Metaalunie)
  • Ronald den Butter (OBM Midden Nederland)
  • Willie Berentsen (FME-CWM)
  • Jacques de Groot (de Techniek Academy)
  • Gerrit Kunst (KLM)
  • vacature

Leden Technische installatie en systemen

Namens onderwijs:

  • Dick Theunisse (Hoornbeeck College)
  • Luuk Winkel (Aventus)
  • Gert Buisman (Alfa-college)
  • Cees van Gerwen (ROC Tilburg)
  • Armand Langendoen (Techniek college Rotterdam)
  • Sven Tump (NCOI)

Namens bedrijfsleven:

  • Willem van der Veere (UNETO-VNI)
  • Hanneke Ackermann (NVKL/FME)
  • Leo van Maris (NVKL)
  • Remi Hompe (NVLG)
  • Kees Hagens (OTIB)
  • Menthe Raven (Imtech)

Leden Infra

Namens onderwijs:

  • Hans Poppe (ROC van Twente)
  • Ton Laarman (Soma College)
  • Armand Langendoen (Techniek College)
  • Hubert Lamers (NCOI)

Namens bedrijfsleven:

  • Bart van Eggelen (OOF-NWB)
  • Peter Erkens  (Stadswerken Rotterdam, namens NVRD)
  • Wouter Jansen (Spa Groep)
  • Brenda Witzier (Bouwend Nederland)
  • Cees van Dongen (Vesin)
  • Jan de Waal (FNV)    
  • Hans Crombeen (FNV)
  • René van der Steen (Vakvereniging Het Zwarte Corps)
  • Ronny Klein Koerkamp (Fedecom Academy)

Leden Hout en meubel

Namens onderwijs:

  • Harm Deiman (Summa College)
  • John Stam (ROC van Twente)
  • Heleen van Baarsen (Hout- en Meubileringscollege)

Namens bedrijfsleven:

  • Frans de Boer (VVNH)
  • Katja Jonker (CBM)
  • Monique Fledderman (NBvT)
  • Henk Schutten (FNV)
  • Gene Luhulima (SSWT)
  • Petra Sijl (Expertisecentrum Meubel)

Leden Gespecialiseerde aanneming

Namens onderwijs:

  • Wim Diender (Deltion College)
  • Ben Bleumer (FNV sector Bouwen en wonen)
  • Rob Hazelhoff (ROC van Twente)
  • Joop van den Bosch (Roc Midden Nederland)

Namens bedrijfsleven:

  • Karel Jan Batenburg (Tectum)
  • Adri de Voest (LSVB)
  • Ad Vorstenboschh (CNV Vakmensen)

Leden Afbouw en onderhoud

Namens onderwijs:

  • Fennand Bruggink (ROC van Twente)
  • Hilbert Evertes (Drenthe College)
  • Marcel van der Borden (Nimeto)

Namens bedrijfsleven:

  • Aad Buller (Onderhoud NL)
  • Geert Jan Derks (Derks Schilders)
  • Erik van der Zande (NOA)
  • Jappie van Dijk (FNV)
  • Jos Boeren (LBV)

Leden Burgerlijke utiliteitsbouw

Namens onderwijs:

  • Loes Jansen (ROC Mondriaan)
  • Eddy Gruppen (ROC van Twente)
  • Annette Korink (NOVA College)

Namens bedrijfsleven:

  • Ad van der Wiel (Bouwend Nederland)
  • Marieke van der Post (Bouwend Nederland)
  • Wim Schouten (Bouwmensen Delft)
  • Bert Boeijink (Bloemendal Bouw B.V.)
  • Ronny Hetjes (FNV)
  • Ad Vorstenbosch (CNV vakmensen)

Leden Procesindustrie en laboratoria

Namens onderwijs:         

  • Hans Wentink (STC)
  • Gertjan Visse (ROC West-Brabant)
  • Erik Boehle (Rotterdam Techniek College)
  • Johan Soer (ROC van Twente)
  • Annemieke van der Velden (VAPRO)    

Namens bedrijfsleven:

  • Onno de Vreede (VNCI)
  • Wouter Tiel Groenestege  NVKC (OLVG)
  • Eric Peeman (Owens Corning)
  • Leen van den Oever (Landelijke Adviescommissie Laboratoria)
  • Marion Bronder-Walter (Shell)
  • Bas Haans (Sabic)
  • Pascal Koene (Fenelab)

Overzicht kwalificatiedossiers

Een kwalificatiedossier bevat de kwalificatie-eisen voor één of meerdere mbo-opleidingen. 

Alle vastgestelde kwalificatiedossiers