Sectorkamer Mobiliteit, transport, logistiek en maritiem

chauffeur wegvervoer

Onderwijs en bedrijfsleven maken voor de sectoren mobiliteit, transport, logistiek en maritiem afspraken over de thema's kwalificeren en examineren, beroepspraktijkvorming en doelmatigheid.

Vertegenwoordigers

De sectorkamer heeft twaalf zetels met vertegenwoordigers uit het bedrijfsleven en onderwijs.

Leden namens bedrijfsleven (werkgevers en werknemers)

  • Caroline Blom (TLN)
  • Lea van Vlier (Vereniging van Waterbouwers)
  • Marco Hietkamp (CNV Vakmensen)
  • Willem Dijkhuizen (FNV Transport & Logistiek)
  • Caroline Bekkering (Bovag)

Leden namens onderwijs (bekostigd en particulier)

  • Ronald Wilcke, duovoorzitter (ROC van Amsterdam/Flevoland)
  • Jos Jongen (Arcus College)
  • Wim van de Pol (Noorderpoort)
  • Hans Snijders (Nova College)
  • Frits Gronsveld (STC-Group)
  • Marijn Nelen (Scalda)

Marktsegmenten

Marktsegmenten vormen de onderstructuur van de sectorkamer. Ieder marktsegment bestaat uit vertegenwoordigers van onderwijs en bedrijfsleven.

Leden Mobiliteit

Namens onderwijs:

  • Herman Labee (Nova College)
  • Pieter Kamminga (Noorderpoort)
  • Maya van der Meer (Graafschap College)
  • Johan Nicolai (Friesland College)
  • Patrick Magito (IVA Driebergen)

Namens bedrijfsleven:

  • Marvin Raaijmakers (Autobedrijf Hans Raaymakers)
  • Ronald Steigenga (Mercedes)
  • Rick Zeeman (VACO)
  • Wim Overeem (Fedecom)

Leden Carrosserie

Namens onderwijs:

  • Arien Reyngoudt (ROC Mondriaan)
  • Roel Akkerman (Summa College)
  • Ruud van Diemen (ROC Midden Nederland)

Namens bedrijfsleven:

  • Wil Koot (Smart Repair International)
  • Jasper Burgers (Carrosserie NL)
  • Jos Lamboo (FOCWA)
  • Dianne Netten (Dubbeldam Schade Schelluinen)

Leden Transport en logistiek

Namens onderwijs:

  • André Jansen (Graafschap College)
  • Marion Bodenstaff (NCOI)
  • Barry van Brenk (Horizoncollege)
  • Laurens van Lier (ROC van Twente)
  • Fred Ruggenberg (STC)

Namens bedrijfsleven:

  • John van Rijn (Sectorinstituut Transport & Logistiek)
  • Birgitta van Santen (Sectorinstituut Transport & Logistiek)
  • Pauline van Zon (Sectorinstituut Transport & Logistiek)
  • Ward Bruininks (Mooy Logistics)
  • René van der Steen (Het Zwarte Corps)

Leden Luchtvaart

Namens onderwijs:

  • Alma Kerling (ROC van Amsterdam)
  • Daphne den Arend (Albeda College)
  • Angela Elting (Deltion College)

Namens bedrijfsleven:

  • Rick van der Horst (Schiphol Group)
  • Franklin Oliemans (CVBLO)
  • Catharine van Dijk (KLM)
  • Reggy Dresia (TUI fly)

Leden Maritiem

Namens onderwijs:

  • Arjan Nieuwenhuizen (Nova College)
  • Els van Herk-Teuwen (STC)
  • Arno Siereveld (Scalda)
  • Arjen Mintjes (Maritieme Academie Harlingen)
  • David van Tricht (STC)
  • Gabriëlle Knufman-Kempers (ROC Kop van Noord-Holland)

Namens bedrijfsleven:

  • Henry Bleker (Vereniging van Waterbouwers)
  • Bas Struijk (BLN)
  • Tjitso Westra  (KVNR)
  • Cor Blonk (Pelagic)
  • Annette Opstal (NMT)
  • Annemieke Verpoorte (Fenex/VRC PortCity II)
  • Herbert van Oord (HISWA Vereniging)
  • Marcel van den Broek (Nautilus)
  • Gert Koster (CNV Vakmensen)
  • Martijn van de Beurcht (IHC)

Leden Rail

Namens onderwijs:

  • Herman Kobes (ROC van Twente)
  • Theo Prins (ROC van Amsterdam)
  • Maike Kooijman (STC)

Namens bedrijfsleven:

  • Frank van Setten (ARRIVA, Veolia, Connexxion, Syntus)
  • Sander van Guilik (NS)
  • Evert Jan van de Mheen (CNV)
  • Wim Eilert (VVMC)

Overzicht kwalificatiedossiers

Een kwalificatiedossier bevat de kwalificatie-eisen voor één of meer mbo-opleidingen. 

Ga naar alle vastgestelde kwalificatiedossiers