‘Samen er dwars doorheen’ is dit jaar het thema van de Nationale Onderwijsweek. Een thema dat goed past bij het entree-onderwijs, waarin studenten zonder startkwalificatie worden begeleid naar een baan of vervolgopleiding. Voor deze studenten is leren in de praktijk de aangewezen weg, weet Manon van Loon, bpv-coördinator Entree bij MBO Rijnland in Woerden. “Ik vind het prachtig om mijn studenten te zien opbloeien tijdens de stageperiodes.”
In de entreeopleiding worden jongeren zonder diploma in één jaar voorbereid op doorstroom naar mbo-2 of uitstroom naar werk. Manon zet zich als bpv-coördinator al zes jaar in voor entreestudenten, samen met de bpv-docenten, de leerbedrijven en SBB. “Het is mijn favoriete groep”, zegt ze. “Vaak zijn het jongeren die al veel hebben meegemaakt in hun leven en daardoor minder sterk in de maatschappij staan. Maar met extra aandacht kan dat zomaar veranderen. Bij deze studenten past ‘doen’ beter dan alleen maar in de schoolbanken zitten. Daarom zijn stages bij goede leerbedrijven enorm belangrijk in de entreeopleidingen.”
Leren in de echte wereld
Manon helpt studenten bij het vinden van een geschikte stageplek. Ook ondersteunt ze de bpv-docenten op school en is ze studieloopbaanbegeleider. “Als een student een leuke stage heeft gevonden, bel ik eerst met het leerbedrijf om de wederzijdse verwachtingen te bespreken. Het bedrijf moet namelijk wel weten dat een entreestudent extra begeleiding nodig heeft. Het zijn jongeren in ontwikkeling. Ze moeten werknemersvaardigheden leren, zoals op tijd komen, verantwoordelijkheid nemen en goed communiceren. Kortom, een beroepshouding. En juist dat leren ze vooral in de echte wereld.
Uitbreiding van de erkenning
Soms is het nodig om de erkenning van het leerbedrijf uit te breiden voor een entreestagiair. Manon dient de aanvraag tot erkenning meestal zelf in bij SBB, zodat het bedrijf dat niet hoeft te doen. “Voor mij is dat zo gebeurd en daarna neemt SBB al snel contact op met het bedrijf. De adviseur praktijkleren van SBB kijkt of het bedrijf inderdaad de juiste leerdoelen en begeleiding kan bieden. Als alles akkoord is, stelt SBB mij daarvan op de hoogte en maak ik de Praktijkovereenkomst (POK) op. Hierin staan alle afspraken tussen student, leerbedrijf en school.”
Flexibele stageduur
In de regel loopt een entreestudent 400 uur stage per jaar. Aan het eind van de stage wordt een examen afgenomen, de Proeve van Bekwaamheid. Manon: “De duur van de stage is variabel. Soms is na 150 uur stage al duidelijk dat de student klaar is voor het examen. De praktijkopleider in het bedrijf kan dit goed beoordelen. Maar het kan ook zo zijn dat de stage juist verlengd moet worden. School en leerbedrijf kijken dus samen wat het beste is voor de student en dat is van grote waarde.”
Toekomstdoel zien
Manon zou geen ander werk willen doen. Elke goed afgeronde stage van een student, geeft haar voldoening. “Ik haal mijn energie uit mijn studenten”, zegt ze. “Het zijn eigenlijk allemaal mijn ‘kinderen’, die gewoon gezien en gehoord willen worden. Ik vind het geweldig als studenten zelfvertrouwen ontwikkelen en voor zichzelf een toekomstdoel gaan zien. Ik had een student met wie het op school slecht ging. Maar tijdens een stage bij een loodgietersbedrijf kwam hij erachter hoeveel hij kon in de praktijk. Hij bloeide helemaal op en had daarna een duidelijk toekomstdoel: loodgieter worden. En dat is hij nu ook.”
Samen kom je verder
In het thema van de Nationale Onderwijsweek kan Manon zich goed vinden. “Sommige studenten passen niet in het reguliere onderwijssysteem en die moet je op een andere manier verder brengen. Door intensieve samenwerking met leerbedrijven bijvoorbeeld, zoals wij dat doen in het entreeonderwijs. En ja, alleen ga je misschien sneller, maar samen kom je verder.”