Beste leerbedrijf en praktijkopleider

Beste praktijkopleider 2015

Voor de 500.000 mbo-studenten in ons land is het leren in de praktijk een onmisbaar deel van hun opleiding. Om het belang daarvan te onderstrepen, heeft het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap al in 1996 de verkiezing beste leerbedrijf ingesteld. Sinds 2009 krijgt ook de beste praktijkopleider een prijs.

Verkiezing 2016

Uit alle voordrachten is per sector één genomineerd leerbedrijf en één genomineerde praktijkopleider gekozen. Uit deze acht sectorwinnaars heeft de jury na intensief beraad drie finalisten en daaruit weer een winnaar gekozen.

Het Beste Leerbedrijf van 2016 is Metnils Interieur Maatwerk uit Utrecht en de Beste Praktijkopleider van 2016 is René van Tol van Van Tol & Breet uit Den Bosch.

Finalisten beste leerbedrijf

  • PLUS Koenders, Eibergen, sector Handel
  • Rivas Beveiliging, Gorinchem, sector Zakelijke dienstverlening en veiligheid
  • Metnils Interieur Maatwerk, Utrecht, sector Specialistisch vakmanschap

Finalisten beste praktijkopleider

  • Jeroen van der Haas, SPIE Numac Groep Venray, sector Techniek en gebouwde omgeving
  • Marrigje Mesker-Vink, Nederlandse vereniging van Commissarissen en Directeuren, sector Zakelijke dienstverlening en veiligheid
  • René van Tol, Van Tol & Breet B.V., 's-Hertogenbosch, sector Specialistisch vakmanschap

Alle genomineerde leerbedrijven

Genomineerd leerbedrijf Vestingingsplaats Sector
Veld Koeltechniek Groenlo Techniek en gebouwde omgeving
Int. Transportbedrijf Vredeveld Twente Borne Mobiliteit, transport, logistiek en maritiem
Naviva Kraamzorg Deventer Zorg, welzijn en sport
Plus Koenders Eibergen Handel
MK2 Audiovisueel Breda ICT en creatieve industrie
Camping Bakkum Castricum Voedsel, groen en gastvrijheid
Rivas Beveiliging Gorinchem Zakelijke dienstverlening en veiligheid
Metnils Interieur Maatwerk Utrecht Specialistisch vakmanschap

Alle genomineerde praktijkopleiders

Genomineerde praktijkopleider Bedrijf Plaats Sector
Jeroen van der Haas Spie Numac Groep Venray Techniek en gebouwde omgeving
Janno van Aalst Gebroeders Pothuizen Culemborg Mobiliteit, transport, logistiek en maritiem
Marloes Woudt Careander: ODC de Schutse Harderwijk Zorg, welzijn en sport
B.J. van Boerum Rosier Koken en Wonen Dokkum Handel
Angela Janssen Lukkien Ede ICT en creatieve industrie
Esther Klok Dierenkliniek Winsum Winsum Voedsel, groen en gastvrijheid
Marrigje Mesker-Vink NCD Zeist Zakelijke dienstverlening en veiligheid
René van Tol Van Tol & Breet B.V. Den Bosch Specialistisch vakmanschap

Winnaars voorgaande jaren

Alle winnaars verkiezing beste leerbedrijf

2016  Metnils Interieur Maatwerk, Utrecht

2015  RIBW Brabant, Tilburg

2014  De Vries Scheepsbouw Makkum B.V., Makkum

2013  FrieslandCampina Domo Borculo, Borculo

2012  Vink Bouw, Nieuwkoop

2011  Aramis Allee Wonen, Breda

2010  Burgy Bouwbedrijf, Leiden

2009  Tuinland Zwolle, Zwolle

2008  Beveiligingsdienst Tweede Kamer der Staten Generaal, Den Haag

2007  Royal van Lent Shipyard BV, Kaag

2006  Universitair Medisch Centrum Groningen (UMCG), Groningen

2005  Autobedrijf De Burgh Acht B.V., Eindhoven

2004  Slotboom Steenhouwers B.V., Winterswijk

2003  Supermarkt Plus Benders, Venlo

2002  Haarmodegroep Salon Modern, Groot-Ammers

2001  Goedgebeuure Tandtechniek, Ede

2000  Steigenberger Kurhaushotel, Den Haag

1999  Slagerij Bood & Zonen, Heemstede

1998  Thust en Graff speciale installaties B.V., 's-Hertogenbosch

1997  Schildersbedrijfs Joh. van Doorn, Bilthoven

1996  NTS-Machining, Wijchen

Alle winnaars verkiezing beste praktijkopleider

2016  René van Tol, Van Tol & Breet, Den Bosch

2015  Maris Marissen, Woonexpress Waalwijk, Waalwijk

2014  Kees Smits, KPN International, Amstelveen

2013  Caspar van den Busken, Vandenbusken, Ouderkerk aan de Amstel

2012  Kathy Uding, Cosmo Hairstyling, Utrecht

2011  Sam Nierop, De Esdoorn, Wolvega

2010  Adri Schepers, Melamo B.V., Helmond

2009  Bert Sluiman, Broekema Wegenbouw, Groningen